KLIMATIZÁCIA

Klimatizáciu možno charakterizovať ako proces úpravy vzduchu, ktorý sa využíva na ochladzovanie priestoru tak, že z toho priestoru teplo odvedie do vonkajšej oblasti. Je určená na reguláciu teploty, vlhkosti, čistoty a pohybu vzduchu v uzavretom priestore, nezávisle od vonkajších podmienok. Prostredníctvom ventilácie sa môže chladný vzduch rozširovať ďalej do priestorov celej budovy.

Klimatizácia je kľúčovou súčasťou systému HVAC (z angličtiny heating, ventilation a air-conditioning, teda vykurovanie, ventilácia a klimatizácia), ktorý sa zameriava na reguláciu teploty domu s cieľom maximalizovať pohodlie a obývateľnosť v priestore.

Klimatizačné systémy sa funkčne líšia od tradičných ventilátorov, pretože tie v skutočnosti neochladzujú vzduch, len jeho pohybom vytvárajú pocit, že je chladnejší.

Prítomnosť klimatizácie v interiéroch má niekoľko nesporných výhod. Nielenže poskytuje komfort v uzavretých priestoroch počas horúcich letných dní, v istých prípadoch môže niektorých ľudí i ochrániť pred zdravotnými problémami spojených s nadmerne vysokými teplotami. Uplatnenie nájdu i v komerčných priestoroch, kde zvyšujú pohodlie nielen ľuďom, môže predísť i nadmernému prehrievaniu sa rôznych zariadení, či poklesu kvality potravín v obchodoch alebo gastroprevádzkach.

Klimatizačné zariadenia inštalujeme do skladov, priemyselných hál, technických priestorov, ale aj bytov, domov, či kancelárií. Postaráme sa o návrh, dodávku, montáž, ale i záručný a pozáručný servis. Obhliadku priestorov, návrh aj cenovú ponuku realizujeme bezplatne.

Spolupracujeme s výrobcami SINCLAIR, DAIKIN, Toshiba, LG, Samsung, Panasonic, Airwell, Mitsubishi, STULZ, Rittal a mnohými ďalšími.