TEPELNÉ ČERPADLÁ

Tepelné čerpadlá sú systémy, ktoré prenášajú (alebo čerpajú) teplo z jedného miesta na druhé pomocou kompresora a cirkulujúcej štruktúry kvapalného alebo plynného chladiva. Teplo sa odvádza z vonkajších zdrojov a potom sa čerpá vo vnútri. Čerpanie tepla spotrebuje oveľa menej elektrickej energie ako typické spôsoby premeny elektriny na teplo. Inštalácia tepelných čerpadiel do obytných priestorov prináša so sebou množstvo výhod:

  • Prevádzka tepelných čerpadiel je lacnejšia ako pri systémoch založených na spaľovaní. Čím sú vykurovacie systémy energeticky účinnejšie, tým väčšie sú dlhodobé úspory energie. Napriek tomu, že ceny tepelných čerpadiel sú značne vyššie, investícia sa Vám zaručene vráti práve vďaka nízkym prevádzkovým nákladom.
  • Majitelia tepelných čerpadiel ocenia ich celoročné využitie. V zime slúži tepelné čerpadlo ako spoľahlivý vykurovací systém, svoj prevádzkový proces však dokáže zvrátiť a tak vás dokáže počas teplých letných mesiacov schladiť.
  • Tepelné čerpadlá vyžadujú menej údržby ako spaľovacie vykurovacie systémy. Stačí, keď sa majiteľ tepelného čerpadla postará o jeho kontrolu raz ročne, profesionálny technik by mal vykonať odbornú revíziu raz za niekoľko rokov (približne 3 až 5).
  • Tepelné čerpadlá sú bezpečnejšie ako vykurovacie systémy založené na spaľovaní.
  • Tieto zariadenia veľmi dlhú životnosť, až do 50 rokov. Výsledkom je, že sú mimoriadne spoľahlivý a stabilný zdroj tepla.
  • Systém tepelných čerpadiel znižuje emisie uhlíka a má efektívny konverzný pomer energie na teplo.

Spolupracujeme s výrobcami SINCLAIR, DAIKIN, Toshiba, LG, Samsung, Panasonic, Airwell, Mitsubishi, STULZ, Rittal a mnohými ďalšími.